Дізнайтеся більше про наші послуги

Управління персоналом

Чому Вікіпедія не розповість вам, що таке кафетерій пільг?

У цій статті Керівник групи пільг та компенсацій Global Bilgi Ольга Попрядухіна розповідає про Кафетерій пільг – це відносно нове поняття на теренах нашої держави, що вже впроваджене в нашій компанії. Багато HR-фахівців про нього чули, хтось навіть вже працює з цією системою, але найчастіше ставляться до неї насторожено.

Пропонуємо розібратися, що ж таке кафетерій пільг, як він впливає на продуктивність та результативність роботи багатомовного аутсорсингового контакт-центру і чим він може бути корисним для кожної компанії. Наша компанія має досвід успішного управління командою з понад 500 фахівців, а також надає послуги аутстафінгу для транснаціональних корпорацій.

Що таке кафетерій пільг у компанії?

Кафетерій пільг – це всі пільги, що входять до компенсаційного пакета від Компанії. При цьому сам співробітник, як у кафе за принципом меню, може вибирати на свій розсуд, яка саме пільга більш актуальна та цікава для нього. І, так само як і в реальному кафетерії, у співробітника є певний бюджет у віртуальному гаманці).

Варіанти кафетерію пільг

Як правило, співробітник накопичує віртуальні гроші за виконані завдання згідно зі стандартами компанії. Наприклад, за високий Performance чи допомогу новому співробітнику, якщо це передбачено внутрішніми стандартами.

Варіацій роботи “кафетерія” безліч. Можна сказати, скільки існує компаній, стільки варіантів.

Класичний варіант «меню» вимагає достатньої кількості ресурсів як матеріальних (бюджет), так і людських для адміністрування системи. Особливо це критично для компаній із великою кількістю персоналу. У цьому випадку ідеально автоматизувати процес і зв’язати його з внутрішнім порталом:

 • На внутрішньому порталі кожного співробітника створюється віртуальний особистий кабінет;
 • В особистому кабінеті міститься вся інформація про співробітника: фото, посаду, тривалість роботи тощо;
 • Крім цього, в особистому кабінеті відображено інформацію про внутрішній віртуальний баланс цього співробітника;
 • Існують чіткі правила, за що кожен співробітник може отримати бали;
 • Протягом року він активно їх «заробляє» та дбайливо складає у віртуальний гаманець;
 • Далі може бути кілька варіантів: або протягом року співробітник може використовувати бали для придбання якихось короткочасних бенефітів (поїздка вихідного дня на двох в інше місто, відвідування SPA), або всі бали можна перевести в готівку один раз на рік при наповненні компенсаційного пакета (більше вигідні умови страхування, збільшений ліміт на мобільний зв’язок тощо);
 • До особистого кабінету додається весь перелік пільг, обраних співробітником та статус їх використання.

Як ви бачите, це повноцінна система, яка потребує, як правило, виділеного спеціаліста-адміністратора. Тому найчастіше кожна компанія адаптує цю систему під свої потреби та можливості. Наприклад, це може бути певна кількість готових наборів на вибір кожного працівника.

Переваги кафетегрію пільг для бізнесу

 • Про покоління X, Y, Z впевнено всі чули й неодноразово. Як правило, всі три покоління зараз працюють «пліч-о-пліч». Проте кожен представник свого покоління має різні потреби. Наприклад, представнику покоління Х може бути більш актуальною страховка для сім’ї, а не подорожі.Кафетерій дає можливість кожному співробітнику вибрати щось своє;
 • Співробітник, розуміючи, що вибір у нього таки лімітований, постарається вибрати тільки те, чим дійсно буде користуватися. Це означає, що бюджет Компанії використовуватиметься більш раціонально;
 • Найчастіше ми звикаємо до всіх бенефітів і сприймаємо їх як само собою зрозумілу річ. Кафетерій пільг дозволяє знову подивитися на це і згадати, що далеко не у всіх компаній є така перевага;
 • Підвищення задоволеності персоналу, а це дуже важливо 🙂

Дізнатися більше

Наша компанія одним з найбільших аутсорсингових контакт-центрів в Україні та належить до міжнародної групи Tukcell – лідера на ринку телекомунікацій в Туреччині та Україні. Окрім класичних послуг аутсорсингу контакт-центру, ми надаємо послуги HR для компаній усіх розмірів та напрямків діяльності. Ви можете заповнити форму за посиланням та дізнатися більше про всі переваги, які Global Bilgi пропонує своїм співробітникам та Партнерам.

Пов'язані записи
Управління персоналом

WFM софт для кол-центру: автоматизація управління персоналом

Управління персоналом

Workforce Management і його роль в кол-центрі

Управління персоналом

Як підтримувати співробітників у складні часи?

Управління персоналом

Внутрішній найм: впровадження кращих практик пошуку талантів всередині компанії

Підписатися на нашу розсилку та бути в курсі останніх новин