Дізнайтеся більше про наші послуги

Управління персоналом

Корпоративне навчання дистанційно: переваги e-Learning

Корпоративне навчання

Про сучасне корпортивне навчання віддалено розповіла Олена Золотарьова – Керівник відділу навчання та розвитку персоналу аутсорсингового контакт-центру Global Bilgi. 

Що таке корпоративне навчання з e-Learning?

В останні роки широкого поширення набув термін e-Learning, що означає процес навчання в електронній формі через мережу Інтернет. Процес переходу від традиційного навчання на базі комп’ютерних технологій розвивався протягом двох десятків років. З моменту появи величезних архівів, представлених на машиночитних носіях, дедалі частіше виникала думка використовувати цей матеріал з метою навчання. У глобальному плані це стало можливим з розвитком мережі Інтернет, яка давала можливість пересилати необхідну кількість даних з одного кінця світу в інший, вільно спілкуватися з іншими користувачами мережі в режимі online і розміщувати інформацію на Інтернет-сайтах, роблячи їх доступними для всіх охочих.

Можливості онлайн-навчання широко застосовують компанії з усіх бізнеси з усіх куточків Земного шару. Корпоративне навчання відділено набуло особливої популярності з масовим переходом багатьох компаній на відділену, або гібридну, форму роботи. Співробітники все рідше відвідують оффлайн тренінги, а спираються на цифрові технології та формат масових онлайн курсів для розвитку професійних навичок.

Навчання персоналу в Україні та закордоном

Масові онлайн-курси швидко заповнюють вебпростір. Універсальних ресурсів багато, але поступово вони починають спеціалізуватись на курсах певних напрямів. Сьогодні онлайн можна пройти навчання майже з будь-яких дисциплін, включаючи технології, бізнес, менеджмент або продаж.

У Західних країнах зараз відзначається тренд машинного навчання. Це означає якісний ривок по дорозі створення персоналізованого навчання – рекомендацій, з великих обсягів даних. Також там добре розвинені високоінтерактивні формати. Існує великий попит на корпоративне навчання. Відповідно, це породжує попит на платформи.

У нас, на відміну від західної системи навчання, інший похід до навчання та методики. Українською, російською мовами дуже мало освітнього контенту порівняно з тим різноманіттям, яке є англійською.

Україномовний ринок онлайн-освіти для бізпоки що невеликий, але швидко зростає. Тут все ще трохи гравців, але останнім часом щороку з’являється кілька стартапів. Їм складно вижити, оскільки ринок дуже малоосвічений і високоінертний, тому просвітницька, популяризаторська активність для онлайн-навчання дуже важлива.

Роль навчання персоналу в успіху бізнесу

Професіоналізм сучасних працівників – це складна система взаємозв’язку інтелекту, мотивації, досвіду та освіти. До останнього зараз виникає дедалі більше питань із боку роботодавців. Ще 10–15 років тому для багатьох роботодавців принциповою була наявність лише вищої освіти, тоді як спеціалізовані курси та тренінги служили засобом саморозвитку працівників.

Наразі все частіше виникає інтерес до наявності додаткової освіти у співробітників й корпоративне навчання набирає нової ваги. Така зацікавленість пов’язана з розвитком та ускладненням багатьох процесів у компаніях, спрямованих на підвищення ефективності бізнесу. Це, своєю чергою, збільшує кількість функціональних складових в обов’язках працівників. З цієї причини додаткові курси та тренінги сьогодні просто потрібні.

Через те, що багато хто працює в режимі «28 годин на добу», дистанційне (електронне) навчання стає все більш популярним: зустрічаються курси професійної перепідготовки, англійської мови, тренінги з маркетингу та продажу, адміністративному управлінню, курси щодо розвитку компетенцій і т.д.

Варто також зазначити, що ступінь довіри до такого навчання останнім часом помітно зріс.
Дистанційні курси та тренінги проводять топменеджери найбільших компаній, бізнес-консультанти та галузеві фахівці. Саме тому додаткова освіта, зокрема «віртуальна», є невіддільна (частина/ознака) і навіть необхідною складовою освіти загалом.

Основні переваги та недоліки E-Learning :

1) Велика свобода доступу – учень має можливість доступу через Інтернет до електронних курсів із будь-якого місця, де є вихід у глобальну інформаційну мережу.
2) Компетентна, якісна освіта – курси створюються за участю цілої команди фахівців, що робить e-Learning зрілим та якісним навчанням.
3) Економічність – в електронному навчанні процес доставляння освіти включає лише обмін інформацією через Інтернет без витрат з боку учня на купівлю навчально-методичної літератури.
4) Можливість поділу змісту електронного курсу на модулі – невеликі блоки інформації дозволяють зробити вивчення предмета гнучкішим і полегшують пошук потрібних матеріалів.
5) Гнучкість графіка навчання – тривалість та послідовність вивчення матеріалів слухач вибирає сам, повністю адаптуючи весь процес навчання під свої можливості та потреби.
6) Можливість навчання на робочому місці – учні мають змогу здобувати освіту без відриву від роботи (за наявності такої), а також вдома, в дорозі з використанням мобільного Інтернету.
7) Можливість розвиватися в ногу з часом – користувачі електронних курсів: і викладачі, і студенти розвивають свої навички та знання відповідно до новітніх сучасних технологій та стандартів. Електронні курси також дозволяють своєчасно та оперативно оновлювати навчальні матеріали.
8) Можливість навчатися за індивідуальним планом, відповідно до власних потреб та можливостей.

Корпоративне навчання

Однак, слід зазначити, що за всіх перерахованих переваг електронного навчання «для всіх» залишається низка складнощів:

  • Правові проблеми, пов’язані із захистом інтелектуальної власності;
  • Фінансові, що стосуються витрат на підготовку електронних курсів на їх оновлення;
  • Відсутність прямого очного спілкування між учнями та викладачем. А коли поряд немає людини, яка могла б емоційно забарвити знання, це значний мінус для процесу навчання. Важко створити творчу атмосферу;
  • Високі вимоги до формулювання завдання навчання, адміністрування процесу, складність мотивації слухачів;
  • Необхідність наявності цілого ряду індивідуально-психологічних умов. Для дистанційного навчання необхідна жорстка самодисципліна, яке результат безпосередньо залежить від самостійності й свідомості учня

Електронне навчання у нашій компанії:

У компанії Global Bilgi розроблені освітні програми для співробітників Support та Тім-Лідерів. Ці програми дозволяють отримати систематизовані глибокі знання з однієї зі спеціальностей. Програми розроблені на основі ресурсу Сoursera та тривають від 8 місяців до 1 року. На цей час успішно запущені спеціальності Data Scientist, Basic Management та Project Management&Leadership, Advanced Management&Leadership Незабаром стартують програми, IT, Human Resources Management, Finance Management. Для агентів кожного проєкту також розроблені відеокурси, які значно полегшують засвоєння інформації та прискорюють процес навчання як нових співробітників, так і вже працюючих агентів.

Олена Золотарьова

The article was prepared by Olena Zolotarova – Head of the Training and Personnel Development Department at Global Bilgi

You can order corporate training services for your staff from our company by filling out the form at the link.

Пов'язані записи
Управління персоналом

WFM софт для кол-центру: автоматизація управління персоналом

Управління персоналом

Workforce Management і його роль в кол-центрі

Управління персоналом

Як підтримувати співробітників у складні часи?

Управління персоналом

Внутрішній найм: впровадження кращих практик пошуку талантів всередині компанії

Підписатися на нашу розсилку та бути в курсі останніх новин