Дізнайтеся більше про наші послуги

Технології контакт-центру

Роботизована автоматизація процесів (RPA): революційна ефективність для бізнесу

Global Bilgi RPA

У світі сучасного бізнесу, де ефективність і продуктивність мають найбільш важливе значення, роботизована автоматизація процесів (RPA) стала поворотним моментом. Уявіть собі невтомного, висококваліфікованого та безпомилкового працівника, який працює цілодобово й без вихідних, виконуючи рутинні, повторювані завдання, що потребують багато часу. Це саме те, що пропонує RPA автоматизація, і це саме та технологія, що трансформує бізнес у найрізноманітніших галузях.

Приклади автоматизації бізнес-процесів з RPA

Щоб зрозуміти застосування RPA у реальному світі, розглянемо приклад обробки рахунків-фактур. У традиційному робочому процесі співробітники вручну отримують дані з рахунків-фактур, вводять їх у систему, одночасно перевіряють деталі та обробляють платежі. Цей процес не тільки займає багато часу, але також є досить залежним від помилок (так званого людського чинника). За допомогою RPA ботів можна запрограмувати на такі дії:

 • Автоматично витягувати дані з вхідних рахунків-фактур.
 • Перевіряти дані наявними записами та позначати будь-які розбіжності.
 • Обробляти платежі, надсилати сповіщення про платежі та оновлювати фінансову систему.
 • Архівувати рахунки-фактури для подальшого використання.

Така RPA автоматизація обробки рахунків-фактур не тільки прискорює робочий процес, але й мінімізує помилки, заощаджуючи зрештою час і кошти.

Що таке RPA автоматизація?

Роботизована автоматизація процесів (RPA) — це передова технологія, яка використовує програмних роботів (або ботів) для автоматизації повторюваних завдань на основі правил і показує найкращий результат зі структурованими даними або інформацією, що відповідає попередньо визначеній моделі даних. Боти імітують взаємодію людини з цифровими системами, забезпечуючи точність і швидкість виконання різноманітних процесів. RPA — це як мати додаткову робочу силу цифрових співробітників, які працюють не втомлюючись.

Global Bilgi RPA Studio
Вигляд інтерфейсу декстопного додатку Global Bilgi RPA Studio

Переваги RPA автоматизації для бізнесу

Давайте розглянемо основні переваги RPA для бізнесу. Як ця технологія може допогти автоматизувати процеси та покращити фінасові результати у вашій компанії:

 1. Підвищена ефективність і точність: RPA усуває людські помилки, пропонуючи послідовне й точне виконання завдань. Це значно знижує ризик помилок ручного введення даних.
 2. Економія: завдяки автоматизації повторюваних завдань RPA зменшує операційні витрати. Менше ручного втручання означає менше витрат на робочу силу та підвищення ефективності роботи. Підприємства можуть направляти зусилля кваліфікованих працівників для виконання стратегічних завдань, дозволяючи RPA виконувати рутину.
 3. Покращена масштабованість: роботизовані інструменти автоматизації процесів RPA можуть адаптуватися до змінних потреб вашого бізнесу. Незалежно від того, чи потрібно вам збільшити кількість автоматизованих процесів під час пікових навантажень, чи зменшити масштаб під час більш спокійних періодів, RPA може гнучко налаштовуватися відповідно до нагальних потреб.
 4. Підвищення продуктивності: автоматизація повсякденних бізнес-процесів дозволяє вашим співробітникам зосередитися на творчих, орієнтованих на клієнта та стратегічних напрямах діяльності. Це призводить до підвищення загальної продуктивності.
 5. Прискорення робочих процесів: боти RPA працюють цілодобово, забезпечуючи швидший час виконання. Процеси, на які ще донедавна витрачалось кілька днів або тижнів, тепер можна завершити протягом годин або хвилин.
 6. Зменшення помилок: оскільки RPA працює з машинною точністю, це значно знижує ризик помилок, забезпечуючи відповідність правилам, політикам компанії та галузевим нормам.
 7. Покращення обслуговування клієнтів: за допомогою роботизованої автоматизації процесів (RPA) підприємства можуть надавати швидкі відповіді на запити клієнтів, підвищуючи їх задоволеність.

RPA автоматизація: основні вектори розвитку

Майбутнє RPA багатообіцяюче. З розвитком технологій інструменти автоматизації бізнес-процесів стають ще складнішими. Машинне навчання та штучний інтелект інтегруються в RPA автоматизацію, що дозволяє роботам обробляти неструктуровані дані та приймати складні рішення. Гіперавтоматизація, або інтелектуальна автоматизація, розширює види завдань, які можна виконувати за допомогою інструментів RPA, а також робить ці інструменти придатними для автоматизації різних складних функцій. RPA розширює свій вплив у різних сферах бізнесу, включаючи фінанси, охорону здоров’я, логістику та обслуговування клієнтів

Оскільки RPA стає доступнішим, навіть малі та середні підприємства будуть в змозі застосовувати технологію, щоб залишатися конкурентоспроможними. Очікується, що ринок буде рости, пропонуючи більш просунуті рішення RPA при спрощенні процесів впровадження та глибшою інтеграцією з іншими системами.

Роботизована автоматизація процесів (RPA) революційно змінює принципи роботи компаній, підвищуючи ефективність, знижуючи витрати та покращуючи загальну продуктивність. Завдяки своїм практичним застосуванням і постійному розширенню спектра галузей, які вона обслуговує, RPA є трансформаційною силою в діловому світі, яка дозволяє оптимізувати тисячі бізнес-процесів.

Інструменти RPA від Global Bilgi

Якщо в вашій компанії якісь завдання виконуються систематично з постійною чіткою логікою, і вони присутні у великій кількості бізнес-процесів, то їх роботизація стає економічно вигідною. Як один з провідних розробників систем автоматизації бізнес-процесів, Global Bilgi пропонує вам наш досвід та готові рішення десктопних та хмарних RPA/RDA з супроводом у встановленні та використанні.

В чому різниця між RPA та RDA ?

Robotic Desktop Automation (RDA) іншими словами можна назвати «цифровим помічником», що допомагає людині виконувати рутинні задачі в процесі роботи за комп’ютером. Роботи RDA просуваються і виконують визначену роботу відповідно до інформації, яка буде отримана від людини-працівника, тим самим підвищуючи продуктивність, усуваючи помилки та створюючи додаткову вартість.


Robotic Process Automation (RPA), з іншого боку, виконує визначену для нього роботу без потреби будь-якого працівника. Це повноцінний «цифровий співробітник», який автоматично виконує ваші повторювані процеси на основі правил без участі людини.

Для наших клієнтів ми пропонуємо:

 • on-premise версію програмного забезпечення для RPA, яке може бути розгорнуте на вашому обладнанні й буде працювати з наявними десктопними програмами та іншими основними програмними продуктами, а також зможе підключатися до системних API та інтегруватися з вашими базами даних;
 • сloud-версію RPA, якою можна користуватись з пристроїв із достатнім доступом до Інтернету без встановлення локального сервера та будь-якого додаткового обладнання.

Переваги хмарної версії RPA (Cloud RRA) від Global Bilgi

 1. Cloud RPA не потребує встановлення чи фізичного середовища.
 2. Використовуючи технологію Cloud RPA, ви можете зменшити витрати, та спростити процеси в управлінні та обслуговуванні вашого бізнесу, а також можете швидко застосувати нові інструменти та методи автоматизації бізнес-процесів.
 3. Придбану вами ліцензію RPA можна передати будь-якому користувачеві, якому потрібен доступ, повернути, коли він виконає своє завдання, або підготувати для наступного користувача.
 4. Cloud RPA завжди оновлюється і постійно буде в актуальному стані з мінімальним втручанням, або взагалі без втручання в ІТ-ресурси вашого бізнесу.
 5. Користувачі хмарної версії програмного забезпечення RPA можуть створювати роботів в спеціально розробленому хмарному середовищі Studio, яке усуває залежність від коду, і не вимагає знання програмування.
 6. Cloud версія RPA має власний модуль Orchestrator, що дозволяє авторизовано керувати роботами, відстежувати їх роботу та визначати ефективність процесів.   

Роботизована автоматизація процесів (RPA) у банківській сфері

Ще донедавна фінансовий сектор, особливо страхові компанії та банки, серед інших великих підприємств, були найбільш успішними в реалізації RPA проєктів. В даній галузі програмне забезпечення RPA автоматизація дозволяє заощадити витрати, час та ручну працю, наприклад, шляхом автоматичного виправлення помилок форматування даних або шляхом вилучення інформації від зовнішніх аудиторів, або автоматизації обробки позик, перевірок кредитоспроможності, генерації звітів та реєстрації клієнтів. Так само RPA широко використовується при відкритті або закритті рахунків. Робот може перевірити, чи є у клієнта непогашені платежі, чи позички були виплачені вчасно і т. ін.

Приклад автоматизації бізнес-процесів RPA у банківській сфері

Під час пандемії COVID-19 у межах держпідтримки було запроваджено пільгові кредити для підприємств малого та середнього бізнесу. Це призвело до великого потоку заяв на такий кредит. Один банк, розв’язуючи проблему зростання навантаження на персонал, за 3 тижні роботизував процес обробки та перевірки заявок на пільговий кредит. Це дозволило приймати більше заявок і допомогло багатьом підприємствам: щодня робот обробляв від 500 до 1500 заявок, а середня швидкість роботи з однією заявкою збільшилася 5 разів! Банку вдалося зняти рутинне навантаження із 3000 своїх співробітників, що дозволило їм працювати у штатному режимі.

Можливості для автоматизації бізнес-процесів з RPA

В нинішній час рішення RPA від Global Bilgi дозволяють автоматизувати бізнес-процеси у різних сферах: від фінансового підрозділу до закупівель, від сектору логістики до сектору туризму.

 • Фінанси: закупівлі, керування замовленнями, формування рахунків-фактур, обробка та контроль пов’язаних систем, управлінські звіти, контроль збору та формування сигналів, податкове планування.
 • Закупівлі: визначення постачальників. Порівняння цін й створення звітів. Відстеження платежів постачальників і транзакцій на замовлення, створення та надсилання документів на постачання та оновлення систем, відстеження контрактних періодів.
 • Людські ресурси (HR): початок і звільнення з роботи, сканування резюме, формування заробітної плати, оцінка ефективності співробітників і відображення додаткових пільг до заробітної плати співробітників, процес відпустки та звітності.
 • Маркетинг: моніторинг каналів соціальних мереж, дослідження ринку та конкуренції.
 • Продажі: обробка та редагування інформації про клієнта в системі, автоматичне створення пропозицій.
 • Логістика: підготовка замовлення на відвантаження, обробка накладної та інформації про рахунок-фактуру в системі управління запасами, управління поверненням.
 • ІТ: контроль системи, перевірка ліцензійного програмного забезпечення, керування серверами та додатками, ідентифікація користувачів та операції з паролями, встановлення відповідного програмного забезпечення на нові пристрої. Тестування функцій програмного забезпечення, роботи з користувачами, обслуговування та підтримка клієнтів.
 • Вантажні перевезення: планування та відстеження перевезень, процеси виставлення рахунків, збір, керування сторонніми перевізниками, спілкування з клієнтами, доступ до корпоративного порталу для клієнтів, процеси закупівлі та інвентаризації.
 • Туризм: бронювання, аналіз цін конкурентів, процеси дотримання нормативних вимог, звітність та управління клієнтами.
 • Медіа та трансляція: оновлення метаданих, створення вмісту, активація пристрою, групування файлів і електронних листів.
 • Аудит: аналіз даних, порівняння, затвердження та звірка.
 • Страхування: процеси подання запитів/скарг, контроль за регулюванням, формування пропозицій.
 • Охорона здоров’я: процедури щодо пацієнтів, планування прийомів, розгляд скарг та аудит.
 • Виробництво: відстеження сировини, управлінські звіти та обробка даних, підтримка після продажу, сумісність ERP та інших систем, обмін інформацією між неінтегрованими системами.

Статистика використання інструментів RPA всередині нашої компанії

Ми в Turkcell Global Bilgi активно використовуємо інструменти RPA. В нашому бізнесі це призводить до значного зниження витрат та підвищення ефективності робочих процесів. Наприклад в нашому центрі обслуговування клієнтів роботи RPA/RDA виконують 340 з 772 процесів, що дозволяє зекономити 67% часу. Таким чином, людські ресурси перерозподіляються для вирішення складніших питань, а не на роботу з бізнес-додатками та пошук інформації.

Департамент Turkcell Global BilgiЗагальна кількість процесівВиконуються роботом
Turkcell Call Center Operations772340
Business Dev. & Customer Management48278
Customer Experience and Quality33042
Human Resources18645
Information Technology9322
Technology Operations19014
Finance72
Administrative Affairs85
Legal Affairs21
В таблиці використані дані компанії Turkcell Global Bilgi – лідера ринку аутсорсингу бізнес-процесів Туреччини.

Переваги роботизованої автоматизації процесів (RPA) від Global Bilgi

Завдяки RPA можна по-новому подивитись бізнес-процеси. Ця технологія дозволяє автоматизувати безліч корпоративних функцій: від бек-офісу до віддаленої ІТ-інфраструктури. Звернувшись з питаннями роботизованої автоматизації процесів (RPA) в Global Bilgi ви отримаєте:

 • Попередній аналіз: визначення процесів, придатних для RPA або RDA, і аналіз переваг виконання цих процесів за допомогою роботів.
 • Дизайн: визначення детермінованих процесів роботам, тобто створення їх сценаріїв.
 • Відстеження продуктивності: продуктивність роботів, робочі процеси яких визначені, і будь-які сповіщення про помилки, які слід регулярно відстежувати з панелі керування.
 • Оцінку: слід виміряти ефективність роботів після їх роботи. З панелі керування продуктами RPA/RDA від Global Bilgi ви можете отримати доступ до всієї інформації, яку надає кожен робот після завершення робочого процесу.
 • Впровадження нових розробок: Можливість імпортувати текст, зображення та таблиці з PDF. Можливість обробки імпортованої таблиці як таблиці в Excel. Моніторинг сценарію (опис роботи) активного робота з панелі управління. Технологія оптичного розпізнавання символів. Висока потужність обробки в корпоративних додатках. Можливість доступу до Google, Amazon, Microsoft та інших веб-сервісів. Функції керування чергою, відтворення запису, обчислення методу та рентабельності інвестицій.

Висновки

Досвід, який набула наша компанія в цифровій трансформації бізнес процесів, дозволяє нам швидко впроваджувати нові розробки RPA, та налаштовувати роботів відповідно до потреб наших клієнтів. Ми надаємо широкий спектр консультативних послуг по управлінню проектами RPA “від початку до кінця», аналізу, розробці та управлінню системою RPA. Для наших клієнтів існує онлайн ресурс RPA Academy, який дозволяє навчитися створювати роботів та автоматизувати процеси самостійно.

RPA автоматизація — ефективний інструмент оптимізації бізнес-процесів. У порівнянні з класичною автоматизацією RPA-системи простіше розгортаються, швидше окуповують інвестиції та вимагають мінімальних змін у існуючих IT-системах. Сьогодні програмні роботи все більше завойовують ринок та стають рушійною силою цифрової трансформації компаній. Будь-ласка, зв’яжіться з нами якщо ви хочете придбати наш продукт або отримати більш детальну інформацію.

Пов'язані записи
Технології контакт-центру

Статичний колтрекінг як перевага платформи Sirius для вашого відділу маркетингу

Технології контакт-центру

Значення callback віджета для платформи хмарного контакт-центру

Технології контакт-центру

З чого складається віртуальна АТС Global Bilgi?

Технології контакт-центру

Мовна аналітика в кол-центрі

Підписатися на нашу розсилку та бути в курсі останніх новин